ABC Szalunki

ABC Szalunki to część firmy PHU Prata odpowiedzialna za projektowanie i obliczenie systemów szalunkowych oraz kompleksową obsługę inwestycji.

Od początku działalności z sukcesem  zrealizowaliśmy tysiące inwestycji. Specjalizujemy się w obsłudze wszystkich typów budów: od małych domów jednorodzinnych, przez budynki wielorodzinne, inwestycje deweloperskie, hale produkcyjne, budynki publiczne oraz wiadukty i obiekty specjalistyczne. Prowadzimy stałą współpracę z kilkunastoma firmami z branży budowlanej i zaopatrujemy budowy  w potrzebne szalunki i sklejkę.

Firma cały czas się rozwija – obsługujemy budowy nie tylko na terenie Krakowa, Małopolski i Śląska, ale coraz częściej z naszych usług korzystają firmy z województwa Świętokrzyskiego i Podkarpackiego. Dzięki ponad 10 letniemu doświadczeniu pomożemy dobrać najkorzystniejsze i najbardziej efektywne rozwiązania do planowanej inwestycji.

Image module

Nasi partnerzy

Rozwój naszej firmy to także rozwój naszych klientów i partnerów. Wspólnie wybieramy najlepsze i najbardziej efektywne rozwiązania cały czas podążając za nowościami i trendami na rynku. Wspólnie z wieloma klientami zaczynaliśmy od małych inwestycji, a dziś z powodzeniem realizujemy: projekty inżynieryjne, budownictwo wielorodzinne i budynki przemysłowe.

Nasi klienci mogą liczyć na wsparcie przy każdej inwestycji i na każdym jej etapie. Stawiamy na doświadczenie i wieloletnią współpracę. Zacznij działać z nami już dzisiaj i przekonaj się ile możesz zyskać dzięki nowym technologiom w budownictwie.

Historia firmy

 • 2006

  Początek działalności w branży budownictwa żelbetowego

  Początek handlu sklejką szalunkową do stropów oraz dźwigarami i akcesoriami budowlanymi.
 • 2007

  Pierwsze budowy

  W 2007 roku zaopatrzyliśmy pierwszą budowę kompleksowo w systemy szalunkowe do stropów i fundamentów.
 • 2008

  Projekty inżynieryjne

  Pierwsze inwestycje inżynieryjne: mosty na rzece w okolicach Żywca i Bielsko-Białej, wiadukty i przepusty nad autostradą A4 (na odcinku Łańcut-Rzeszów) A2 (okolice Stryszowa).
 • 2011

  Nowa działalność

  Utworzenie nowej firmy PHU Prata wyspecjalizowanej w branży budownictwa żelbetowego. Kompleksowa obsługa małych i średnich inwestycji we wszystkie rodzaje szalunków.
 • 2013

  ABC Szalunki

  Stworzenie marki ABC Szalunki - część firmy PHU Prata wyspecjalizowana w projektowaniu, wynajmowaniu i obsłudze małych, średnich i dużych inwestycji. Powstanie działu projektowego.
 • 2015

  Nadzór nad inwestycjami

  W 2015 roku firma PHU Prata zrealizował pierwsze budowy jako generalny wykonawca i dostawca systemów szalunkowych.
 • 2016

  Nowa siedziba firmy

  Ciągły rozwój firmy spowodował potrzebę otwarcia nowego magazynu przy ulicy Skotnickiej 272 w Krakowie.
 • 2017

  II Oddział w Krakowie

  Firma poszerza swoją ofertę wynajmu szalunków o lekkie systemy ścienne. Otwarcie nowego oddziału - magazynu w Krakowie.
 • 2020

  III Oddział na Śląsku

  Nieustanny rozwój firmy skutkuje ekspansją na teren województwa śląskiego i otwarciem nowego oddziału w Katowicach.
 • 2022

  Przeniesienie Oddziału II

  Wzrost zapotrzebowania na szalunki ścienne skutkuje otwarciem większego magazynu przy ul. Tyniecka 205 w Krakowie.
 • 2023

  Nowa lokalizacja Oddziału III

  Rezultatem dynamicznego rozwoju oddziału śląskiego jest zmiana lokalizacji na większe i nowocześniejsze biuro przy ul. Jesionowa 22/10.3 w Katowicach.