o nas

ABC Szalunki - wypożyczalnia szalunkówFirma PHU Prata właściciel marki ABCszalunki

PHU Prata to firma działająca w branży budowlanej. ABC Szalunki to część firmy PHU Prata specjalizująca się w wynajmie i sprzedaży systemów i elementów szalunkowych. 

ABC Szalunki to część firmy PHU Prata odpowiedzialna za projektowanie i obliczenie systemów szalunkowych oraz kompleksową obsługę inwestycji. 

 

Od początku działalności z sukcesem  zrealizowaliśmy ponad 200 inwestycji. Specjalizujemy się w obsłudze wszystkich typów budów od małych domów jednorodzinnych przez budynki wielorodzinne, inwestycje deweloperskie, hale produkcyjne, budynki publiczne oraz wiadukty i obiekty specjalistyczne. Prowadzimy stałą współpracę z kilkunastoma firmami z branży budowlanej i zaopatrujemy budowy  w potrzebne szalunki i sklejkę. 

Firma cały czas się rozwija, obsługujemy budowy nie tylko na terenie Krakowa i Małopolski, ale coraz częściej z naszych usług korzystają firmy z województwa Śląskiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego. Dzięki ponad 10 letniemu doświadczeniu pomożemy dobrać najtańsze i najbardziej efektywne rozwiązania do planowanej inwestycji.

Partnerzy i klienci:

Rozwój naszej firmy to także rozwój naszych klientów i partnerów. Wspólnie wybieramy najlepsze i najbardziej efektywne rozwiązania cały czas podążając za nowościami i trendami na rynku. Wspólnie z wieloma klientami zaczynaliśmy od małych inwestycji, a dziś z powodzeniem realizujemy: projekty inżynieryjne, budownictwo wielorodzinne i budynki przemysłowe.

Nasi klienci mogą liczyć na wsparcie przy każdej inwestycji i na każdym jej etapie. Stawiamy na doświadczenie i wieloletnią współpracę.

Sprawdź ile możesz zyskać dzięki nowym technologią w budownictwie.

Nasza misja:

 • usprawniać pracę budowlaną przy wznoszeniu konstrukcji żelbetowych
 • projektować najbardziej efektywne rozwiązania w szalunkach
Slide background
Naszą misją jest projektowanie najlepszych
i najbardziej efektywnych rozwiązań szalunkowych.
Maciej Szarawarski
mgr inż. arch
Slide background
Specjalizuje się w wynajmie i sprzedaży
systemów i elementów szalunkowych.
ABC Szalunki PHU Prata

Historia firmy w latach:Firma PHU Prata właściciel marki ABCszalunki

 • 2006

  Początek działalności w branży budownictwa żelbetowego

  Początek handlu sklejką szalunkową do stropów oraz dźwigarami i akcesoriami.

 • 2007

  Pierwsze budowy

  W 2007 roku zaopatrzyliśmy pierwszą budowę kompleksowo w systemy szalunkowe do stropów i fundamentów.

 • 2008

  Projekty inżynieryjne

  Pierwsze inwestycje inżynieryjne: mosty na rzece w okolicach Żywca i Bielsko-Białej, wiadukty i przepusty nad autostradą A4 (na odcinku Łańcut-Rzeszów) A2 (okolice Stryszowa)

 • 2011

  Nowa działalność

  Utworzenie nowej firmy PHU Prata wyspecjalizowanej w branży budownictwa żelbetowego. Kompleksowa obsługa małych i średnich inwestycji we wszystkie rodzaje szalunków.

 • 2013

  ABC SZALUNKI

  Stworzenie marki ABC Szalunki - część firmy PHU Prata wyspecjalizowana w projektowaniu, wynajmowaniu i obsłudze małych, średnich i dużych inwestycji. Powstanie działu projektowego.

 • 2015

  Nadzór nad inwestycjami

  W 2015 roku firma PHU Prata zrealizował pierwsze budowy jako generalny wykonawca i dostawca systemów szalunkowych. Aktualnie oprócz obsługi szalunkowej i projektowania oferujemy nadzór nad pracami budowlanymi, wykonujemy dachy i roboty żelbetowe.

 • 2016

  Nowa siedziba firmy

  Ciągły rozwój firmy spowodował potrzebę otwarcia nowego magazynu przy ulicy Skotnickiej 272 w Krakowie.

 • 2017

  II oddział Kraków

  Firma poszerza swoją ofertę wynajmu szalunków o systemy lekkie. Obecnie w ofercie szalunki typu lekkiego: Acrow (szalunki fundamentowe) Tekko, Rasto Hunnebeck i Enco do ścian 3 m oraz szalunki Domino i Trio, a także 10000 m2 szalunków stropowych